Gespreksleider uit Amersfoort
Tammo woont in Amersfoort en is al een paar jaar actief in Duurzaam Amersfoort Zuid. Ook begeleidt hij op dit moment de EnergyParty’s over het hele land. “Gisterenavond was ik te gast bij een online sessie in de binnenstad Deventer. Ik moest meteen aan de monumentale binnenstad van Amersfoort denken. Door de energierekening met elkaar te vergelijken kwamen hele zinnige oplossingen voorbij. Zo waren twee buren koploper wat betreft hun energierekening. Wat bleek, de een rijdt elektrisch en laadt thuis op. De ander heeft een waterbed en dat water wordt dag en nacht op temperatuur gehouden. Voor hen beiden weer een eyeopener.”
Betrouwbaar, praktisch en dichtbij
Het mooie van een klein groepje is dat je iemand vindt die al expert is en betrouwbaar. “De oplossingen komen vaak van elkaar dus dan is het altijd praktisch en dichtbij. Dat helpt ook bij het inschakelen van een leverancier.” Volgens Tammo wordt er ook veel gelachen. “Want hoe zorg je dat je pubers maar 5 minuten douchen….. dan hoor je veel herkenning en de leukste tips. Een andere vraag die nu veel speelt is het thuiswerken. Hoe zorg je dat je niet steeds je hele huis moet opwarmen terwijl je alleen in de woonkamer zit? Iemand had een klein ventilatortje onder zijn verwarming zodat het sneller warm wordt en de thermostaat lager kan.”
“We zien in de praktijk ook dat mensen elkaar gaan volgen en elkaar thuis opzoeken om te kijken hoe het er uit ziet. Soms ontstaan er gezamenlijke initiatieven waarbij Buurkracht ook ondersteunt. Een mooi voorbeeld is bijvoorbeeld samen zonnepanelen inkopen of een groen dak leggen. “
Iedereen kan gratis meedoen. Dus organiseer je eigen energiefeestje en meld je aan. Het enige wat je nodig hebt is het jaarlijks verbruik van gas en elektra en inzicht in de inhoud van je huis, de oppervlakte en de hoogte van de kamers. Succes verzekerd in een avond. En nog leuk ook.